PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8424}

Ostatni jednorożec

The Last Unicorn
7,5 4 870
ocen
7,5 10 1 4870
Ostatni jednorożec
powrót do forum filmu Ostatni jednorożec

Ostatnio w mojej głowie zawiał większy wiatr, który odkurzył pamięć o tym filmie. Zainteresowałem się nim na tyle, że postanowiłem nabyć książkę, która to obecnie jest już nigdzie nie dostępna jak i film na DVD : ). Allegro rządzi. Chęć posiadania takiego klasyka przekroczyła normę.

Sam film po ponownym obejrzeniu jak na dzisiejsze już czasy wydał mi się bardzo przyzwoity. Miejscami niezbyt przemyślane wątki, zbyt szybko posuwająca się akcja, która wystartowała z wcześniej żółwiego tępa, animacja niektórych postaci wydawała się naprawdę śmieszna. Sam czarodziej i tytułowy jednorożec prezentują się wręcz bardzo dobrze jak na dzisiejsze czasy, ale już np Pani, która towarzyszy im, od któregoś tam momentu wygląda jak "stara szczotka do włosów". Animacja trzyma poziom.

Fabułę w zasadzie można by streścić w dwóch-trzech zdaniach. Muzyka - co tu dużo pisać, jest dobra. Tak się składa, że posiadam wersję z naszym ukochanym polskim dubbingiem, na którego temat zdania są podzielone jeśli mowa o jakimkolwiek filmie. Sam osobiście uważam, że tutaj głosy postaci były bardzo dobrze dobrane. Miejscami jednak irytowały mnie, ale nie na dłuższą metę.

Pozostaje mi tylko czekać na książkę, która mam nadzieję niedługo do mnie trafi. Oby tylko nie brakowało stron : ).

ocenił(a) film na 8
Damianuss1

Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Mimo tego jak wszystko posuwa się do przodu, film dalej ma swoje uroki. I pewnie tak zostanie.

ocenił(a) film na 9
Damianuss1

Ja też któregoś razu przypomniałam sobie o filmie, który oglądałam daaawno temu na VHS. W pamięci utknęła mi jedynie scena z jednorożcami wynurzającymi się z piany i fakt, że piosenka opowiadała o ostatnim jednorożcu. Dzięki internetowi udało mi się odnaleźć i obejrzeć tą bajkę i nie żałuję ^^ Ma w sobie nieodparty urok i mimo niedociągnięć i tak pozostaje magiczna.

ocenił(a) film na 10
Damianuss1

akurat dla mnie animacja to największy plus tej bajki :) a dubbing moim zdaniem jest o tyle zły,że w głosie jednorożca kiedy myśli nie ma pięknego echa ^^ tego się nie da niczym zastąpić

Damianuss1

polski dubbing z miejsca źle się kojarzy ;) nie znam zdubbingowanej wersji filmu i wolę nie poznawać, to moje zdanie.

ocenił(a) film na 10
Damianuss1

Film bardzo piękny, który głęboko wrył się w zakamarki mojego umysłu. Z czystym sercem mogę polecić go wszystkim miłośnikom klasyki animacji. Piękna muzyka z niezapomnianymi piosenkami w wykonaniu zespołu: America. I oczywiście użyczony głos Christophera Lee, który idealnie pasował do postaci króla Haggarda : )
Jestem na tak!!!!

Damianuss1

A czy ktoś(tak jak ja) posiada ten film z lektorem? Mam go na video gdzieś w zakamarkach historycznych ''filowej szuflady'' w domu. Szczerze przyznam, że to strasznie dziwne uczucie kiedy będąc dorosłym ogląda się ulubiony film z dzieciństwa.

ocenił(a) film na 8
MrFantastic

Ja mam ten film, czy raczej dla mnie - bajkę - na kasecie video. xD Pamiętam, jak oglądałam to jako mała dziewczynka. Niedawno mi się przypomniał, ale nie zdecydowałam się do niego wrócić. "Moja" wersja jest, o ile dobrze pamiętam, z lektorem...

ocenił(a) film na 10
Intan

Tak samo moja VHSka, okładka jest granatowa i widnieje na pierwszym planie Jednorożec z Motylem. W tle widać Czerwonego Byka, Szmendrika i coś jeszcze, nie pamiętam już, a z szafy jej teraz nie wygrzebię. Cieszę się, że już jako dziecko mogłam ją obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones