PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808109}

Rojst

7,3 76 241
ocen
7,3 10 1 76241
6,4 35
ocen krytyków
Rojst
powrót do forum serialu Rojst

Pevex w tym filmie

ocenił(a) serial na 7

To jakaś skrajna bieda. Może dlatego że jest to jakaś mała mieścina. Mieszkam w Białymstoku i u mnie Pevex jak i Baltona to był wypas. Towary wszelkiej maści wylewały się z półek. Każda wizyta tam dla takiego brzdąca jak ja to było jak gwiazdka. A tu jakieś radia kilka sukienek śmiech na sali.

tytus01

Początkowo myślałem, że to jest lokal po byłym Peweksie i tylko szyld został na szybie. No ale chyba nie i to jest jakieś grube nieporozumienie, bo to z Pewexem nie ma nic wspólnego. To była sieć i standardy obowiązywały bez względu na miasto.

ocenił(a) serial na 7
fidelio77

Właśnie widzę jak się rąbnąłem w nazwie, pevex lol... Baltona było spółką akcyjną, sieciówką światową. Pewex to Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego, przedsiębiorstwo państwowe. Niech ktoś z małej miejscowości się wypowie jak to u niego wyglądało.

tytus01

W małych miejscowościach Pewexów po prostu nie było. Pewexy były ujednolicone od logo po asortyment, nie było lipy.

ocenił(a) serial na 7
fidelio77

Za to w tym serialu ktoś odpowiedzialny za scenografie odstawił lipę. Pewnie małolat zatrudniony za miskę ryżu, obejrzał 3 zdjęcia w internecie i zadowolony z siebie.

ocenił(a) serial na 8
fidelio77

W moim 30-tysięcznym i raczej prowincjonalnym mieście był Pewex (mówię o drugiej połowie lat 80.) i wyglądał dużo okazalej w porównaniu do tego w filmie, który z kolei wyglądał jak jakiś biedny komis czy lombard. Jako dzieciaki chodziliśmy do Pewexu tylko po to, by oglądać towary, bo głupie snickersy albo napoje w puszkach czy kartonach robiły wówczas ogromne wrażenie wizualne. Nie mówię nawet o sprzęcie elektronicznym, zabawkach itd.

tytus01

Baltona sieciówką światową? To byłp prawie to samo co Pewex tyle, że dla marynarzy i obsługi lotów pasażerskich oraz jako firma zaopatrująca statki morskie. To była polska państwowa spółka. Dopiero w nowych czasach została wykupiona.

ocenił(a) serial na 8
Whisky12

Na niektórych drogowych przejściach granicznych też istniały sklepy Baltony. Miałem i chyba do dziś gdzieś mam katalog produktów z roku 1987 w języku angielskim. A całkiem możliwe, że to był katalog Pewexu.

ocenił(a) serial na 4
tytus01

To w ogóle jakieś pomieszanie z poplątaniem, do tego rojstowego pewexu się puka, ekspedientka otwiera drzwi, rzeczy ma pod ladą i jest tez w tej okolicy jedynym cinkciarzem. Jak bym nie bywala w Pewexach w młodości, to może bym tę lipę kupiła ;)

ocenił(a) serial na 7
monica80c

Ha ha ha dokładnie! Cinkciarze stali pod Pewexami! Jak wchodziłem do środka to przepych i zapachy towarów zwalały z nóg. Ja od razu leciałem do zabawek, których był cały dział, mam ich trochę do dziś w piwnicy. Alkohole, czekolady, moje pierwsze Toblerone. Jan Winnicki z Alternatywy 4 ma w mieszkaniu lepszy Pewex niż oni w tym filmie. Myślą widocznie że ten serial oglądają tylko małolaty.

ocenił(a) serial na 6
tytus01

Dokładnie odwalili lipę straszną, Pewex to było coś, a tutaj syf i kurz.

tytus01

no dokladnie- Pewex to byl inny świat- pamiętam pólki z whyskaczami, jeansami, zabawaki Lego ,o spożywce nie wspomne- nikt mi nie chcial uwierzyc jak mi babcia kupiła karty do gry i w pokera nimi gralismy :)

ocenił(a) serial na 7
serbinek26

Tu widocznie ktoś dostał hajs na urządzenie lokalu ale przeorał na koks i urwy. Zostało dwie stówy to jest jak jest :P

ocenił(a) serial na 3
tytus01

Też zwróciłem na to uwagę. Okropna wtopa.
Kompromitująca.

ocenił(a) serial na 8
tytus01

Bo to nie Pewex tylko jakiś komis lub lombard.

ocenił(a) serial na 8
dekowit

Zabawne, dokładnie to samo napisałem wyżej o komisie/lombardzie! W ogóle na początku myślałem, że ta kobieta to jakaś burdelmama prowadząca dom schadzek pod pozorem "Pewexu".

tytus01

Przede wszystkim Pewex, nie Pevex :))

ocenił(a) serial na 7
ewela2009

Widzisz, jestem przesiąknięty zgniłym kapitalizmem, stąd przeinaczenie.

tytus01

Każdy ma jakieś wady, ale spoko, ta nie jest wcale taka zła ;-) Miłego dnia.

ocenił(a) serial na 9
tytus01

Filmu jeszcze nie widziałem ale jeśli coś takiego przeszło to co z resztą... Pamiętam Pewexy i Baltonę w Olsztynie. Markowy tytoń i "wielki świat" czuło się od razu po przekroczeniu progu. Kupiłem tam kiedyś jeansy Jordache za marki od rodziny z RFN. Ech. I ten sprzęt audio. Te Techniksy, Sony, Hitachi. Dziś nie ma już sklepów które tak bardzo odstawały by od rzeczywistości. No ale mając naście lat człowiek też inaczej patrzył na świat...
Ale powiedzmy że był to faktycznie Pevex który nie miał nic wspólnego z Pewexami ;)

ocenił(a) serial na 9
tytus01

E jednak to tak nie kuje w oczy. Fakt ze nigdy nie widziałem takiego bieda Pewexu ale może gdzieś tam była jakaś podróbka co wcale by nie dziwiło. Taki dzisiejszy szmatex, kantor i komis w jednym :)
Serial jest niesamowity póki co - obok pierwszego Belfra i Watahy najlepsze co oglądałem od nas w ostatnich latach.
W dodatku pamiętam tamte czasy i cóż powiedzieć... Tylko blokowiska bez zmian :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones