PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808109}

Rojst

7,3 76 301
ocen
7,3 10 1 76301
6,4 35
ocen krytyków
Rojst
powrót do forum serialu Rojst

Będzie polski Dark :-)

ocenił(a) serial na 6

Showmax zapragnął swojego Dark'a. I dobrze :-) Po pierwszym odcinku nie da się uniknąć odniesień do netflixowego hitu. Zdjęcia lasu, tunelu, muzyka, odniesienia do tajemniczych wydarzeń z przeszłości... Zapowiada się nieźle. Czasem kopiowanie wychodzi na dobre ;-)

robzuch

Raczej Twin Peaks, kawałek Brodki żywcem wyjęty z TP. Ale Dark w sumie też zrzynał od TP garściami.

ocenił(a) serial na 6
Hofferman2

Bardziej chodzi o czasową bliskość. Między TP a Dark mamy pokoleniową przerwę, a tutaj rok w sumie nawet nie.

ocenił(a) serial na 7
robzuch

Nic tutaj z Dark nie zobaczyłem, za to z TP mnóstwo rzeczy zapożyczonych. Średni z Ciebie obserwator coś.

ocenił(a) serial na 6
Alex303

Cóż mam poradzić, jeśli nie zobaczyłeś rzeczy, które wymieniłem w pierwszej wypowiedzi, to już pewnie nie zobaczysz. Znaczy to, że nawet średniego poziomu nie osiągasz. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 7
robzuch

Tylko wszystkie przykłady, które podałeś można równie dobrze odnieść do Twin Peaks. A Twin Peaks jest starszym i popularniejszym serialem niż Dark. Oprócz tego masz tu dużo innych nawiązań do serialu Lyncha, chociażby klub, w którym śpiewa Brodka to jest taki Roadhouse z Twin Peaks albo One Eyed Jack's.

ocenił(a) serial na 6
Alex303

Oczywiście też masz rację. Co nie wyklucza poprawności moich spostrzeżeń. Oczywiste także, że TP jest produkcją starszą i można powiedzieć pierwowzorem, ale skoro Dark’a oglądaliśmy rok temu, a teraz widzimy niektóre ujęcia wręcz z niego skopiowane, to dla mnie bliższe będzie porównanie tych produkcyjnie czasowo zbliżonych seriali. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9
robzuch

Ja bym powiedział, że prolog z Brodką i Fronczewskim mocno nawiązuje do Twin Peaks, a pilot już do Dark i Stranger Things.

ocenił(a) serial na 6
czlowiekfrank

No i mamy kompromis

ocenił(a) serial na 9
robzuch

3 sezon Twin Peaks miał premierę rok temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones