PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875816}

Obserwator

The Watcher
6,4 28 165
ocen
6,4 10 1 28165
5,2 4
oceny krytyków
Obserwator
powrót do forum serialu Obserwator

Nie rozumiem

ocenił(a) serial na 6

Nie rozumiem jednej rzeczy kiedy został odnaleziony ten tunel w piwnicy, przecież tam ktoś był i jakoś uciekł tak ? To dlaczego później nie postanowili tego tunelu całkiem zbadać no dramat jak dla mnie. 6 i 7 odcinek były słabe.

ocenił(a) serial na 7
KristoferTM

Dla mnie to też nie miało sensu, niby później powiedzieli, że tunele tworzyły prawdziwy labirynt, tyle że nie to zostało pokazane na ekranie... Poza tym, nawet gdyby faktycznie były tak rozlegle i zagmatwane to wciąż zbadanie ich powinno być jednym z priorytetów.

ocenił(a) serial na 8
KristoferTM

Poza tym w tym tunelu byl też obskurny pokój z łóżkiem. Nikt się specjalnie tym faktem nie przejmował.

ocenił(a) serial na 7
KristoferTM

Coś chyba padło takiego, że zablokował ten tunel cokolwiek to znaczy. Wiadomo, że naciągane. Najlepiej jak poszedł do tej z warkoczykami czy może zajrzeć u niej do piwnicy, szafy czy gdziekolwiek indziej, a ta rzecz jasna powiedziała, że jak nie ma nakazu to nara.

ocenił(a) serial na 5
KristoferTM

Zgadzam się. 6 i 7 odcinek kompletnie zniszczył ten serial. Pierwszymi pięcioma się jarałem, a dwa ostatnie zbily mi cały klimat serialu. Idiotyczne zakończenie z czego moja początkowa ocena 8 poleciała na 5.

ocenił(a) serial na 9
KristoferTM

Policja się obraziła i nie chciała tego badać, a towarzystwo ochrony zabytków korzystało z tunelu, żeby sprawdzić jak zrobiono remont.

KristoferTM

Dokładnie :) Ściągali DNA z kopert (w Polsce nikomu by się nie chciało tego robić), a z rzeczy w tunelu nie, podczas gdy tam było łóżko, jakieś biurko itd., a jedynie szybko zamurowali :D I ten gonił gościa w tunelu i krzyczał "Kim jesteś?" - no oczywiście, bo on faktycznie się zatrzyma i powie, kim jest... To było faktycznie słabe.

ocenił(a) serial na 4
Wolfgang1984

Nawet nie zamurowali tego przejścia, tylko dechami je zabili XD

ocenił(a) serial na 7
KristoferTM

a może by tak oznaczyć "uwaga spoiler"? :|

annaratajczak

Po co czytasz przed obejrzeniem? Przecież oczywiste jest, że przeczytasz spoilery, jak nie w temacie, to w którejkolwiek wypowiedzi komentujących XD

KristoferTM

zgłaszam jako spoiler gościu, beznadziejne to jest.

baxinski

Po co czytasz? xD

ocenił(a) serial na 7
KristoferTM

To nie jest kryminał a serial grozy o tym skąd się bierze obsesja i jak wciąga swoje ofiary. Zauważmy, że w żadnym punkcie serial jasno nie pokazuje kto jest tytułowym obserwatorem. Nawet rzeczona dwójka z tunelu nie jest żadnym solidnym dowodem. Gdyby w kręgu sąsiedzkim byli ogarnięci ludzie to prędzej czy później ktoś by odkrył ten tunel. A tymczasem oglądamy sąsiedztwo pełne dziwaków, w którym wszyscy się wzajemnie podejrzewają i budują ciągłe napięcie.

ARM_y

dokładnie! trzeba rozróżnić film dokumentalny oparty na faktach, kryminał gdzie podejmuje się rozwiązanie zagadki, a serial grozy gdzie skupia się na emocjach. Dla mnie ten serial bardzo fajnie podał - choć zabrakło mi tutaj 1-2 odcinków by niektóre wątki bardziej rozwinąć co pewnie by zaspokoiło niektórych ciekawość: jak pokój w tunelu, towarzystwo ochrony zabytków, radio na strychu z muzyką, skąd detektyw wiedziała o morderstwach skoro sama mówiła że nigdzie nie ma informacji o nich - tym bardziej skąd towarzystwo ochrony zabytków o tych morderstwach wiedziało.

KristoferTM

Myślę, że większość trzeźwo myślących ludzi wpadłoby na to by poza zbadaniem tuneli zainstalować kamerę skierowaną na skrzynkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones