PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11986}

Zelig

7,8 21 642
oceny
7,8 10 1 21642
8,2 31
ocen krytyków
Zelig
powrót do forum filmu Zelig

Jedna z najlepszych komedii w historii kina w ciekawej formie dokumentu. Polecam!

pawbed

"Odtrutka" na Gumpa? Dlaczego odtrutka?

Forma filmu jest związana z tzw. "mockumentary", czyli pokrótce mówiąc parodii dokumentu, wyśmiewającej i krytykującej manipulacyjną funkcję kina. No, ale można to też rozumieć jako połączenie dowolnego gatunku filmowego (najczęściej komedii) z dokumentem.

Evangarden

Raczej chodziło mi o to, że oba filmy ukazują bohatera na tle historii Stanów Zjednoczonych w określonym czasie. A Zeliga polecam wszystkim, którzy znudzeni są już hollywoodzkimi, słodkimi opowieściami w stylu Forresta.

ocenił(a) film na 6
pawbed

Flim niezły. Bardzo ciekawy pomysł, nawet przyjemnie się go ogląda, ale jest to jeden z najmniej śmiesznych filmów Woody'ego Allena jakie oglądałem.

ocenił(a) film na 8
pawbed

Bardzo zachęcająca rekomendacja. Przynajmniej mnie zachęciła do obejrzenia "Zeliga".

ocenił(a) film na 8
Newerherdow

I od razu miałem okazję do obejrzenia tego filmu. Kapitalny pastisz filmów dokumentalnych, świetnie dopracowany zwłaszcza w warstwie wizualnej: inscenizacje są doskonale osadzone w epoce. Fabuła zdecydowanie inteligentniejsza niż we wspomnianym Forreście Gumpie. I mimo, że efekty specjalne nie mogą się równać z filmem Zemeckisa, to można śmiało powiedzieć, że "Zelig" jest bardzo widowiskowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones