PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36865}

Wielki Gatsby

The Great Gatsby
5,6 1 360
ocen
5,6 10 1 1360
Wielki Gatsby
powrót do forum filmu Wielki Gatsby

Film Wielki Gatsby obejrzalam jakis miesiac po przeczytaniu ksiązki. I to bylo niesamowite. Nie jestem pewna czy Fitzgerald tak dobrze opisal miejsca, sytuacje i bohaterow, ze film dokladnie odpowiadal mojemu wyobrazeniu w trakcie czytania ksiażki. Niezwykle przezycie, gdyz mialam takie samo spojrzenie na opowiesc jak rezyser. Widzialam te same miejsca, te same twarze, te piekne wille i droge do Nowego Yorku. Jestem naprawde poruszona i polecam zarowno ksiazke jak i film.

witchery

Książka nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia, natomiast film podobał mi się bardzo i zapadł mi w pamięć na tyle, że zajrzałam na tę stronę. Zgadzam się, że film godzien jest polecenia.

ocenił(a) film na 2
puss

mam nadzieję że żartujecie albo też pomyliły wam sie filmy. ta wersja telewizyjna jest tragiczna i w ogóle nie oddaje klimatu książki, w przeciwieństwie do świetnego filmu Jacka Claytona z lat 70-ych z Redforderm i Farrow w rolach głównych. mam nadzieje ze o ta wersję wam chodzi, bo w przeciwnym razie nienajlepiej by to o was świadczyło- ten obraz z 2000 roku wypacza i spłyca książkę w dość bestialski sposób właściwy produkcjom telewizyjnym.

witchery

mam bardzo ważne pytanie. kilka lat temu oglądałam film o Indiach. O dwóch siostrach. Jedną z nich porwał jakiś czarodziej i ją zahipnotyzował. Pamiętam że to był bardzo piękny film. Byłabym wdzięczna za jego tytuł.

Magda16

najprawdopodobniej chodzi Ci o film ŚWIĘTY DYM z Kate Winslet

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
witchery

Zgadzam się, film naprawdę bardzo udany z doskonale nakreśloną psychologią postaci (w przeciwieństwie do tej najświeższej ekranizacji z 2013, która okazała się wręcz groteskowa i zadziwiająco płytka).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones