PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1095}

Wielki Gatsby

The Great Gatsby
7,1 8 627
ocen
7,1 10 1 8627
5,2 5
ocen krytyków
Wielki Gatsby
powrót do forum filmu Wielki Gatsby

trochę niska ocena

ocenił(a) film na 7

To dla mnie zupełnie niezrozumiałe,The Great Gatsby jest fenomenalny, perfekcyjny od
początku do końca. Książkę znałam już wcześniej, ale film naprawdę mnie wciągnął. Świetne
aktorstwo, znakomity klimat i te piękne, nastrojowe zdjęcia. Polecam i z czystym sumieniem daję
10.

ocenił(a) film na 8
Ulisseska

Gdy zobaczyłem oceny na filmwebie bardzo się zdziwiłem. Rzeczywiście za mało. Scenografia nieziemska, aktorstwo na najwyższym poziomie i co tu dużo pisać, wszystko było takie autentyczne. Sam Gatsby, jako postać - zagadka do rozszyfrowania i wielki milioner prezentował się świetnie w tych białych strojach - współcześni aktorzy mogliby się wiele nauczyć od Roberta Retforda. Czuć było w nim to spięcie, tą powagę, sztywne przywiązanie do etykiety i oszczędność w ruchach i emocjach. Motyw białych róż genialny - Donald Sutherland mówił w jednym wywiadzie, że podsunął go później twórcom Igrzysk Śmierci i prezydent Snow zyskał duszę. W ogóle świetna opowieść o romantyku żyjącym w nieromantycznych czasach. Wielu widzów widocznie takie obrazy drażnią, lub się na nich nudzą, ja nie uświadczyłem ani chwili nudy. Zakończenie nie rozczarowało. To jak rozwiązuje się akcja, pojawienie się ojca, ostatnie sceny - dopinają starannie fabułę. Pojawił się nawet taki mały, a znaczący plusik - oto sam nieosiągalny Gatsby, zyskał w końcu przyjaciela.

ocenił(a) film na 7
Ulisseska

jakie 10 jak 7?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones