PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8995}

Purpurowa róża z Kairu

The Purple Rose of Cairo
7,2 13 113
ocen
7,2 10 1 13113
7,2 13
ocen krytyków
Purpurowa róża z Kairu
powrót do forum filmu Purpurowa róża z Kairu

Kto wie co to za piosenka ktorej melodia leci kilka razyw filmie, np kiedy cecilia idzie z siostra do kina na samym prawie poczatku filmu (melodia zaczyna sie kiedy dziewczyny kupuja bilety w kasie) albo potem kiedy gil shepherd czeka na cecilie pod jej domem (po scenie bojki toma z mezem cecilli w kosciele).

ocenił(a) film na 7
sunshine0

Najbardziej pamiętam ową piosenkę "I'm in heaven" więc pozwolę sobie na wklejenie linku:
http://www.wrzuta.pl/audio/nHSjgMi62S/fred_astaire_-_dancing_cheek_to_cheek_i_m_ in_heaven

A propos filmu - nie jest arcydziełem, ale ma dużo Allen'owskości w sobie. Po części zanurzyłem się w nim, mimo prostoty, która czasem bywa najlepsza, jednak tutaj nie wyszła rewelacyjnie.

Ogółem film polecam, ze względu na oryginalność i po raz kolejny dotknięcie motywu magii i iluzji kina.

8/10

ocenił(a) film na 7
zdrojek

przepraszam - miało być "dużo nie Allen'owskości"

zdrojek

Heh, dzięki, ale to nie ta piosenka :)
Ktoś może wie, o jaką piosenkę mi chodzi? Bardzo bym chciała się dowiedzieć, co to za kawałek. Wydaje mi się, że to jakaś popularna melodia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones