PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35539}

Ptaszek w klatce

Mockingbird Don't Sing
6,6 1 081
ocen
6,6 10 1 1081
Ptaszek w klatce
powrót do forum filmu Ptaszek w klatce

film nie urzeka. historia na początku wciąga, jednak końcówka zawodzi, można powiedzieć: nie rozładowywuje napięcia. mała Katie wydaje się dosć ciekawą postacią, podobało mi się, gdy zadziornie patrzyła na tych przystojniejszych mężczyzn, muzyka była wtedy bardziej "romantyczna". w przedszkolu malowała "zakazane rzeczy", a jednak ten wątek się nie rozwinął, przyznam, że liczyłam na to, że jej samozadowalanie przekroczy barierę i dziewczynka się zainteresuje kontaktami z innymi. zboczone? oczywiście. jednak podnoszące adrenalinę. zabrakło mi czegoś, jakiegoś momentu, w którym emocje szybko wzrosną. albo to jak dotykała szczotką twarzy, od pana w sklepie (na którego też patrzyła z zainteresowaniem) dostawała kawałki surowego mięsa i nim tez dotykała się po policzkach. miałam nadzieję na jakieś wyjaśnienie. o co chodziło z wiaderkami? nigdy się nie dowiemy...
tak naprawdę film utrzymuje tylko ta tajemnica, bo poza nią nic w filmie nie trzyma widza przed ekranem. a szkoda...

__________________________________________________
kołysanka "Mama's gonna buy you a mocking bird" dla ciekawych, tak jak ja, co tam jest. :)

Hush little baby don't say a word
Mama's gonna buy you a mocking bird.

If that mocking bird don't sing,
Mama's gonna buy you a diamond ring.

If that diamond ring turns brass,
Mama's gonna buy you a looking glass.

If that looking glass gets broke,
Mama's gonna buy you a billy goat.

If that billy goat won't pull,
Mama's gonna buy you a cart and bull.

If that cart and bull turn over,
Mama's gonna buy you a dog named Rover.

If that dog named Rover won't bark,
Mama's gonna buy you a horse and cart.

If that horse and cart fall down,
You'll still be the sweetest babe in town.

ocenił(a) film na 8
Qniczynka

Film jest oparty na faktch, jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć na temat tej sprawy radze poczytać o Genie, http://en.wikipedia.org/wiki/Genie_(feral_child) nie mogłam znaleść polskiego ;p
mamy to teraz na psychologii jeżeli to Cię interesuje to również możesz poczytać o czeskich bliźniakach które były w podobnych warunkach przetrzymywane. Bliźniaki nazywały się Koluchova.

Arnica_Burke

http://pl.wikipedia.org/wiki/Genie_%28dzikie_dziecko%29 po Polsku ;)

Qniczynka

No to w końcu słaby, czy niezły?

Qniczynka

jest kilka znanych historii, także miałam to na uczelni. ogólnie temat odnosi się Criticial Period Hypothesis - hipoteza, której ideą było ustalenie pewnego wieku (prawdopodobnie 13 lat), po którego przekroczeniu, człowiek nie jest już w stanie nauczyc się poprawnego języka. Podobne sytuacje dotyczą historii Oksany Malaji czy Victora z Aveyron.

Olga_Sofia

Też mne to kiedyś zaciekawiło, miałam to na językoznawstwie a jako, że film oglądałam już spory szmat czasu temu, odświeżę go sobie na pewno. Z pewnością przyjrzę się bliżej Hipotezie Okresu Krytycznego, gdyż jest to intrygujące założenie z pogranicza psychologii, biologii i językoznawstwa.

ocenił(a) film na 5
Qniczynka

BTW mockingbird to nie żaden drozd, ale przedrzeźniacz, ptak występujący na obszarze całych Stanów Zjednoczonych. A że w Europie nieznany, to każdy tytuł filmu z jego nazwą tłumaczy się na coś z "drozdem". Polecam sprawdzić w słowniku, albo nawet na nieszczęsnej wiki. Przedrzeźniacze to po łacinie Mimidae, drozdy to w zasadzie kilka różnych rodzin. Jedne i drugie należą do rzędu wróblowych (wróblowatych?). To już lepiej było przetłumaczyć jako szpak, który, też z wróblowych, jest również jak przedrzeźniacz ptakiem mimetycznym, a o to się chyba rozchodzi? Ale to tylko taka tam dygresyjna ciekawostka ;-)

ocenił(a) film na 5
Russ1

Sorry że jeden pod drugim.
A film rzeczywiście słaby, raz, że bezczelnie stronniczy, dwa, to tylko taka uładzona, banalna historyjka do wyciskania łez, bardzo klasyczna, by nie rzec- pospolita w formie i wykonaniu. Historia Genie, choć w filmie oddane są w zasadzie wszystkie ważniejsze wydarzenia z jej życia, jest chyba jednak jeszcze bardziej mroczna, a sama główna postać jakby...mniej ludzka (czemu ciężko się dziwić, skoro 13 lat była w ciemnym pokoju przywiązana do krzesła i bita za wydawanie głosu). Na jutubie jest dokument z chyba 1992r, można znaleźć w całości, po ang. of course. Jest tam sporo zdjęć Genie, które, btw, jakoś mnie tak- nie wiem, przerażają?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones