PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1089}

Ojciec chrzestny

The Godfather
8,6 547 018
ocen
8,6 10 1 547018
9,0 49
ocen krytyków
Ojciec chrzestny
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny

Nijaki

ocenił(a) film na 10

Film bez charakteru, bez emocji, po prostu pusty.

ocenił(a) film na 10
sss_111

Sam jesteś nijaki

ocenił(a) film na 10
filmweb_filmaniak

Ta fajnie pogadaj se...

ocenił(a) film na 10
sss_111

obejrzyj go jeszcze raz, bo chyba nie ogarniasz o co w nim chodzi. :)

anka420

podpisuję się pod tym, sam maiłem podobne nastawienie kiedy po raz pierwszy go obejrzałem, ale za drugim razem sprawia wrażenie po prostu zajebistego!i taki jest!

ocenił(a) film na 10
cezarywi

No sam nie wiem, może zobaczę jeszcze raz ale ja po prostu nie lubię takich tematów o jakichś mafiach itp. Spodziewałem się po tym filmie czegoś innego i trochę się rozczarowalem.

sss_111

no czytasz gatunek filmu, dramat gangsterski, nie nasuwa Ci się skojarzenie z mafią?? a skoro wiesz ze nie lubisz, to po co oglądasz i wystawiasz dośc prowokujący temat? chociaż widziałem gorsze... ALe Ten film to po prostu klasyka, gra aktosrka całkowicie rozwala, i nie można sobie po prostu g obejrzeć i w międzyczasie robić coś inego, nad nim, trzeba myśleć. A Soundtrack wymiata!

ocenił(a) film na 10
cezarywi

Napisałem swoją opinię na temat tego filmu, napisałem jakie jest moje zdanie a wy się rzucacie! Wiedziałem że jest gangsterski, ale byłem ciekawy tego filmu i długo się zamierzałem do obejrzenia.

sss_111

nikt się na ciebie nie rzuca... tylko sie Tobie dziwie, że skoro wiesz o czym jest film, i z góry wiesz że nie lubisz tego typu kina, a jendak oglądasz? to czemu nie napisałeś jako uspraweidliwienia a temacie że nie lubisz tego typu filmów?

ocenił(a) film na 10
sss_111

to jest film gangsterski, ciekawe czego się spodziewałeś :p

ocenił(a) film na 10
anka420

Spodziewałem się czegoś w stylu plebanii kurde

ocenił(a) film na 10
sss_111

hahahaha! :D Poprawiłeś mi właśnie humor ;) :p

sss_111

a tam, ksiądz MAteusz Lepszy!

ocenił(a) film na 10
cezarywi

Według mnie wszyscy oceniacie ten film tak wysoko dlatego, że wypada się go tak ocenić bo jest na drugim miejscu w rankingu światowym i wogóle wysoko stoi, a nikt nie ma odwagi dać temu filmu oceny niższej bo nie wieże, że każdemu się on podobał. Każdy ocenia go obiektywnie. Ja oceniłem go tak na ile mi się podobał, a inni już mnie atakują bo twierdzą, że ten film to arcydzieło i tak dalej, ja nie mówię że nim nie jest, ale filmy oceniam tak jak mi się podobają i tyle.

sss_111

Ale zrozum nikt na CIebie nie naskakuje... Masz w pewnym sensie racje, na początku po pierwszym obejrzeniu nie podobał mi się wcale, i był koszmarnie nudny, i oceniałem go na arcydzieło bo tak wypadało... ale po wielu namowach mojej rodziny obejrzałem go od poczatku po raz drugi skupiając się na nim i doceniłem go... Mogę Ci teraz z czystym sumieniem przysiąc, że mam w tej chwili zupełnie inne spojrzenie na ten film niż wcześniej... Szanuję go, ale i uwielbiam, zwłaszcza mnie powalają gesty Marlona Brando z 1 cześci, jak się w pierwszej scenie głaszcze po policzku ręką, i ten jego zachrypnięty głos... mistrzowskie aktorstwo, że już o Pacino nie wspomnę...
Masz tu jeszcze lepszy dowód że Brando jest zarąbisty

https://www.youtube.com/watch?v=GucEgOG8d5c

mistrzostwo!

ocenił(a) film na 10
cezarywi

a ja po obejrzeniu go pierwszy raz zakochałem sie w tym filmie, z tym że leciał w TV a włączyłem nie od początku a dopiero od sceny kiedy zabili Luce Brasiego. Pobiegłem na drugi dzień do wypożyczalni dvd żeby obejrzeć cały,to akurat było dawno i nie było nawet youtube ani innych portali zeby na necie obejrzeć.
Teraz po latach i obejrzeniu całej trylogii kilkadziesiąt razy oraz przeczytaniu książki stwierdzam jednoznacznie: ARCYDZIEŁO

nie wiem jak można o ojcu napisać ze jest płytki

indiancannabis

dokładnie! Nie dośc że aktorzy, fabuła, to jeszcze klimat nadaje temu filmowi pełni, i głębokości... Tylko ignorant powiedziałby tak o tym filmie

sss_111

Ojciec chrzestny bez charakteru haha
nijaki i pusty haha

obejrzyj go jeszcze raz, moze tak za rok. ja tak zrobilem. jak go pierwszy raz ogladalem to mnie lekko nudzil i sie dluzyl. ale bylem mlody i nie przepadalem za bardzo za tego gatunku filmami. nie zwracalem zbytnio uwagi na gre aktorska, muzyke, kostiumy itp. Drugi raz jak go ogladalem to az sie smialem sam z siebie jak przypominalem sobie kiedy rozmawialem o filmach z kumplem i mowilem mu ze Ojciec chrzestny to nie arcydzielo.

ocenił(a) film na 10
sss_111

Ile oglądałeś? 30 minut ?

ocenił(a) film na 10
Magic1997

Nie! Cały.

ocenił(a) film na 8
sss_111

To nie jest film akcji... Od tego masz Stathama i innych Willisów (co nie zmienia faktu iż niektóre filmy z Willisem uwielbiam). Ten film opowiada o mafii, pokazuje jak wygląda ich życie (również rodzinne), cała psychologię, kulturę. Film ten widziałem już kilkanaście razy (jak nie więcej), niedawno kupiłem całą trylogię plus dodatkowe DVD z informacjami o filmie. Ciekawych rzeczy można się z niej dowiedzieć. Trochę oglądania jest. Film zapewne się tobie nie spodobał bo a) nie lubisz tego typu kina i wolisz napierdalankę i hektolitry krwi we wiadrach, b) spodziewałeś się czegoś innego po tak popularnym filmie. No i co do tego rankingu... ja nigdy nie sugeruję się czyjąś opinią, ba! nawet nie wiedziałem, że jest na drugim miejscu! Ten film jest po prostu ARCYDZIEŁEM!

ocenił(a) film na 10
Juna_3

Zgadzam się z punktem b, z a się nie zgadzam. Zobacz sobie jakie filmy mam w ulubionych:-)

ocenił(a) film na 8
sss_111

Widzę. Z niektórymi ocenami nie zgadzam się jednak.

ocenił(a) film na 10
Juna_3

Na przyklad?

ocenił(a) film na 8
sss_111

LOTR, Incepcja, 7 Dusz....

ocenił(a) film na 10
Juna_3

Aha no spoko:-) to już jak kto woli no nie. Ja po prostu tak jak powiedziałeś spodziewałem się po ojcu chrzestnym czegoś lepszego a może innego. Inaczej się po prostu nastawilem na ten film więc może dlatego to rozczarowanie, ale planuje obejrzeć go jeszcze raz także może się jeszcze wszystko zmienić bo czasami tak jest że za drugim razem film się dużo bardziej podoba.

ocenił(a) film na 10
sss_111

Obejrzałem ojca chrzestnego raz jeszcze i mieliście rację. Dużo bardziej mi się podobał niż za pierwszym razem. Teraz inaczej do niego podeszlem:-)

ocenił(a) film na 8
sss_111

Podszedłem... ;)

ocenił(a) film na 10
Juna_3

Niech będzie:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones