PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4349}

Danny Rose z Broadwayu

Broadway Danny Rose
7,1 4 726
ocen
7,1 10 1 4726
7,3 11
ocen krytyków
Danny Rose z Broadwayu
powrót do forum filmu Danny Rose z Broadwayu

Daję 8/10 po pewnych wahaniach, bo jest to bardzo specyficzny film i trudno w zasadzie z czymkolwiek go porównać a i ocenić. Przeważyła jednak świetna muzyka towarzysząca występom Lou Canovy a także funkcjonująca jako tło poszczególnych scen. Ponadto, bardzo mi się podobała kreacja M. Farrow. To chyba najlepsza jej rola u Allena, jaką widziałem. Nie dość, że bardzo dobrze grała, to jeszcze świetnie była ucharakteryzowana. No i ta inteligencja Allena, liczne aluzje, dygresje, sytuacyjne poczucie humoru. Przezabawny był również wątek Włochów i braci polujących na Danny'ego. Sama historia z kolei wymaga niemałego skupienia ze strony widza żeby się nie zgubić. W różnych momentach zaciekawia w większym bądź mniejszym stopniu, ale jest to generalnie 80 minut kina na wysokim allenowskim poziomie. Wielkie brawa, ten Pan nie robi słabych filmów.

ocenił(a) film na 8
diego88

Zgadzam się w pełni. Ten film to całkiem lekka komedia, krótka historia, może dzięki temu nieprzegadana ani trochę. Żarty takie bardzo sceniczne, rach ciach, jeden za drugim. Allen z tymi swoimi historykami o wujku Morcie czy innej kuzynce Esterze kojarzy mi się z panną Marple od Agaty Christie. Za to Farrow naprawdę nie do poznania, charakteryzacja świetna, także się zgodzę, zupełnie nie kolejna ciepło- kluchowata rola, jakich trochę jednak ma/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones