PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589332}

Czarny koń

Dark Horse
5,6 2 222
oceny
5,6 10 1 2222
6,2 10
ocen krytyków
Czarny koń
powrót do forum filmu Czarny koń

Komediodramat

ocenił(a) film na 6

Nie odmówię i tym razem Solondzowi pomysłowości w ośmieszaniu swojego narodu. W gorzki sposób opisuje zmarnowane życie trzydziestolatka, który zawsze wszystko dostawał za darmo. Na ekranie gości jak zwykle szereg antypatycznych postaci, aktorstwo jest na najwyższym poziomie (lecz widać że reżyser nadal wpływa na styl gry, wymagając maksimum powagi), a rzeczywistość miesza się tu z koszmarami. Jest dobrze... Ale mogło być lepiej...
Tym razem chyba zabrakło mi dozy czarnego humoru, który jest wizytówką reżysera. Wierzę iż potrafiłby nakręcić dobry film i bez tego (bo "Witajcie w domku dla lalek" w gruncie rzeczy jest dość łagodne) ale tutaj starał się na siłę odbić od własnego image'u, by pokazać- "patrzcie umiem robić filmy bez zboczeńców i dewiatów".
Gdyby ten argument nie był dostateczny, muszę dodać iż "Czarny koń" robi się pod koniec monotematyczny, dosłowny i strasznie ckliwy. Poczułem się zawiedziony puentą, która nie odkrywa nic nowego, a zwyczajnie podsumowuje stosunki wszystkich bohaterów względem Abe'a.
Mimo to film jest jak najbardziej godny polecenia. Fani reżysera mogą brać w ciemno. Większy zawód ich nie spotka.

Lucky_luke

Mam dokładnie takie same wrażenia po obejrzeniu tego filmu a "ckliwa końcówka" jak to ująłeś w swojej wypowiedzi i moim zdaniem bardziej zaszkodziła w ogólnym odbiorze tego filmu ale film mi się podobał summa summarum.

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

[mini-SPOJLER]
Owa "puenta" zawiera moim zdaniem morał o przesłaniu ogólniejszym, ukierunkowanym w stosunku do życia jako takiego, które przez cały film przecieka głównemu bohaterowi przez palce. A kiedy wydaje się, że wreszcie "czarny koń" złapie byka za rogi - życie pokazuje swą czujność i nie pozwoli mu odnieść ostatecznego sukcesu...
Morał więc jest mniej więcej taki, że skoro przegapiłeś strzał startera, to nie pomoże ci rozpaczliwa próba nadgonienia straconego przez własne nieudacznictwo czasu.
Ten motyw bywa obecny w sztuce, o tym mówi np. utwór Pink Floyd pt. "Time" z albumu wszechczasów "Dark Side Of The Moon".

Z komediodramatu to ja tu widzę jedynie drugi człon...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones